Windows Hareketli Arkaplan Nasıl Yapılır?

Hareketli Arkaplan resimli arkaplanlara nazaran daha ilgi çekici olabiliyor. Özellikle sevdiğimiz bir karakterle, bir diziyle veya bir oyunla alakalı olanlar. Örneğin Stranger Things Hayranı olanlar için harika hareketli arkaplanlar var. Ya da bir The Wolf Among Us hareketli arkaplanı çok güzel görünmez mi? İlginç arkaplanlar da denenmeye değerdirler.

Hareketli Arkaplan

Hareketli Arkaplan Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu demeliyiz ki ayarlara girip arkaplanı hareketli bir video yapamazsınız. Bize gerekli olan program Wallpaper Engine .

Programı Steam’de 14.99 TL gibi bir fiyata alabilirsiniz. Almak isterseniz buraya tıklayarak steam sayfasına gidebilirsiniz. 

Wallpaper Engine Nedir?

Wallpaper Engine 16 Kasım 2018’de Steam üzerinde satışa çıkan ücretli bir yazılım. Amacı windows işletim sistemlerinde arkaplanı hareketli yani video veya gif yapmak için geliştirilen bir program.

Uygulamayı yükledikten sonra bize bazı seçenekler sunacak kendimize göre ayarlayabiliriz.

Türkçe dil’i seçtiysek programımıza giriyoruz ve atöyleden istediğimiz hareketli wallpaper ı indirip aktif ediyoruz. Bu sayede hareketli bir arkaplanımız olacaktır.

 

Yazar Mert Güney

Sanal Öğrenci admini

Okumak İsteyebileceğin Yazılar

windows 10

Windows 10 Sıfırlama Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 Sıfırlama Sorunu birçok yöntem ile çözülebilmektedir. Fakat çözülmediği takdirde hâlâ işletim sistemini sıfırlamak istiyorsanız, …